Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Куди втікають із дому маленькі закарпатці?


Щоб дізнатися, скільки ж юних закарпатців подалися з дому світ за очі щастя шукати, ми звернулися до Головного управління поліції в Закарпатській області.
«Протягом 2017 року правоохоронці розслідували 204 справи, що стосувалися зникнення 218 дітей. Всі вони завершилися успішно, кожного неповнолітнього знайшли та повернули рідним чи в заклади опіки. У всіх випадках закарпатські ювенали провели роботу з дітьми, з’ясували причини їх відсутності, вивчили умови, в яких вони живуть, – розповіла закарпатській газеті «НЕДІЛЯ» речниця Закарпатської поліції Тетяна Щоголєва.
Крім того, за словами начальника сектора ювенальної превенції Андрія Курти, порівняно з позаминулим роком кількість подібних звернень зросла.
«Це не оз- начає, що діти почали тікати з дому частіше. Це лише показник того, що батьки стали відповідальнішими у цьому питанні, – заявив він. – Раніше доволі часто дорослі починали пошуки самотужки і це зводилося до розшуку дитини у вузькому колі знайомих чи в межах населеного пункту. У таких випадках знайти маленьких втікачів було значно тяжче. Тепер ситуація змінилися, на «102» телефонують одразу, коли переривається зв’язок з дитиною і дорослі не знають її місцезнаходження. Це правильна поведінка, адже пошуки поліцейськими передбачають використання усіх можливостей правоохоронних органів в повній мірі, а за потреби – поширення орієнтування по всій країні. Завдяки таким позитивним тенденціям поліція тепер витрачає на пошук однієї дитини в середньому кілька годин, рідше – добу. Поодинокими були випадки більш довготривалого розшуку».
Як зауважила Тетяна Щоголєва, найчастіше втікають із дому підлітки віком 13-17 років. Щодо географії втеч, то поліція не може їх згрупувати, адже прикрі інциденти трапляються в кожному районі.
«Деякі батьки, які турбуються про дітей, телефонують нам одразу, як їхні сини та доньки не виходять на зв’язок. Часто діти просто затримуються у школі або у друзів. Але поліція негайно приступає до пошуків. Із іншого боку у неблагополучних сім’ях чи в родинах, які перебувають на обліку у соціальних служб, часто зникнення дитини одразу навіть не помічають, тож шукати її починають на другу-третю добу після зникнення, а то й пізніше. Знайти таких втікачів поліції вже важче», – наголосила вона.
ІНШІ НОВИНИ
{related-news}

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер: