Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Третя світова: ООН шокувала світ заявою


У міжнародних відносинах почався період нової холодної війни.
Таку заяву зробив генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніо Гутерреш на засіданні Ради безпеки ООН.
"Холодна війна повернулася в повному сенсі цього слова", - заявив він.

"Але більше не присутні механізми контролю, які в минулому допомагали контролювати ризик ескалації", - поскаржився генсек ООН.
Варто відзначити, що вже шість років поспіль Володимир Путін не "випускає з лещат" Росію. Результат цьогорічних виборів не став несподіванкою і для відомих опозиціонерів, в числі яких був письменник, публіцист Олександр Невзоров.
В своєму інтерв'ю він розповів, як змінилася країна за цей час та передбачив невтішні наслідки для світу від такої політики Кремля. На його думку, всі стоять на порозі "великої війни", і мова не тільки про окуповані міста Донбасу та анексію Криму.
Першим тривожним дзвіночком про небезпеку письменник називає демонстрацію ракет на щорічній конференції:
"Я вважаю, що так, швидше за все, ця війна буде - при тому, що зараз для неї немає ніяких причин. Ніколи ще людство не знаходилося в ситуації, коли ніяких причин для війни немає. І тільки через те, що Росія залишається Росією, ці причини з'являються. Ще в середині XIX століття Маркс казав, що саме Росія з її ненажерливістю і амбіціями є причиною мілітаризму в Європі. Тобто зовсім вважати ваші страхи безпідставними ніяк не можна. Інша справа, що ми бачимо відсутність якої б то не було мотивації для цієї війни у тих, хто в Росії живе. Ми бачили, як пожежники не захотіли нікого рятувати в "Зимовій вишні" - у них немає ніякого драйву і ніякого бажання ставати героями", - запевнив він.
Разом з тим варто відзначити, що заступник голови Українського інституту досліджень екстремізму Богдан Петренко заявив, що якщо на планеті розв'яжеться Третя світова війна, в першу чергу постраждають держави, в яких в протистоянні зіткнулися політичні сили, але це не Україна.
"Вогнища загоряння знаходяться не там, де йдуть військові дії, а в столицях тих країн, які почали військові дії. Якщо почнеться Третя світова війна, під ударом опиняться країни, де відбуваються зіткнення цих політичних сил. В першу чергу, це Сирія, де знаходяться війська РФ (вони визнали, що там є їх військові інструктори) і де підтягуються війська США", - говорить експерт.
Разом з тим, він упевнений, що Україні навряд чи загрожує роль епіцентру, оскільки "Росія в Україні орієнтується не на військове захоплення, а на політичне".
Експерт також вважає, що протистояння в Сирії не зачепить Туреччину:
"Туреччина - друга країна в НАТО за військовою потужністю, її чіпати не будуть. Туреччина може сама зачепити Сирію. Туреччина і Ердоган будуть зацікавлені в збільшенні існуючої буферної зони і її розширенні на весь кордон із Сирією, введення військ в цю буферну зону для охорони Туреччини".
ІНШІ НОВИНИ
{related-news}

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер: