Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Нацбанк попередив про довгострокове зростання цін на продукти


Національний банк вирішив не змінювати свій прогноз щодо рівня інфляції до кінця 2018-го. Як і раніше, аналітики відомства впевнені, що зростання споживчих цін не перевищить 8,9% за підсумками року. Що, втім, все ще вище цільового коридору регулятора 6% ±2 п. п.

Привід для оптимізму у Нацбанку є насправді. За даними Державної служби статистики в травні продуктові ціни стабілізувалися – навіть незначної зміни індексу чиновники не виявили. Переважно завдяки погодним факторам: в минулому році весняні заморозки підкосили урожай наших аграріїв, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ubr.

Набагато повільніше, ніж раніше, росли регульовані ціни (тютюн, алкоголь), так і тарифи на послуги ЖКГ додавали у травні 2018-го повільніше, ніж рік тому.
 
Завдяки цьому річний показник інфляції скоротився з квітневих 13,2% до 11,7%.

З позитивних факторів у Нацбанку також відзначили уповільнення зростання цін на сирі продукти харчування з високим ступенем обробки, послуги і паливо. Хоча всі перераховані вище статті додали за рік від 11 до 16,5%.

За оцінками відомства, свою частку у справу приборкання інфляційних процесів внесла і жорстка монетарна політика. Що, до речі, дає підстави чиновникам прогнозувати, що в 2019 році вони нарешті зможуть повернути зростання цін цільового коридору.

Заважати цьому знову будуть стрімко зростаючі доходи українців, що обертається підвищеним попитом на товари і послуги, а також збільшенням витрат виробників на оплату праці працівників.

А ось про прийдешнє істотне зростання вартості проїзду в громадському транспорті Києва, який неодмінно обернеться парадом аналогічних підвищень по всій країні, в Нацбанку вважають за краще мовчати. Хоча абсолютно очевидно, що це викличе лавиноподібну реакцію. Як, втім, і анонсоване заправниками підвищення цін на паливо і, зокрема, скраплений газ. Якого влітку в Україні відчайдушно не вистачає через підвищений попит.

Натомість у Нацбанку не приховують, що тенденція збільшення вартості продуктів в Україні збережеться принаймні до тих пір, поки українські ціни не зрівняються із загальносвітовими.

ІНШІ НОВИНИ
{related-news}

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер: