Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Горіхова лихоманка: закарпатці масово здають горіхи (ФОТО)

​Горіхові "метелики" на ринках Іршавщини коштують до 120-ти грн.

Пізня осінь – сезон здачі горіхів заготівельникам. Ціни постійно змінюються. Однак в середньому чищені ядра коштують 100-120 грн/кг. Другий і третій сорт значно дешевше – 60-80 грн/кг.
Втім для закарпатців, особливо жителів сіл, які мають власні горіхові плантації – їх здача неабияка фінансова підтримка для родинного бюджету. Щодо заготівельників, то вони переважно їздять краєм у пошуках кращих горіхів.
За день в середньому можуть скупити до 10-и мішків вагою 300-400 кг. Цьогоріч, зізнаються горіхові “скупщики”, найкраще вродило на Хустщині. Натомість Іршавщина втратила до 70% врожаю через стихійний градобій та кілька потужних вітроломів, які трапились тут на початку літа. Подальша доля горіхів, кажуть, вивіз закордон, де вартість їх у кілька разів вища.
Закарпатка, яка проживає у Празі – Крістіна Данканич, спеціально зафіксувала ціну горіхів в одній з популярних мереж магазинів. Так за 200 гр. чищених горіхв просять трохи більше 100-а гривень. Таким чином кілограм вартує понад півтисячі. Навіть нечищені горіхи коштують втричі дорожче. За словами закарпатки – більшість горіхового товару надходить саме з України. В інших мережах магазинів ціни на “українські” горіхи значно вищі.


ІНШІ НОВИНИ
{related-news}

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер: