Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Феодосія Колосяниця 11 червня: історія, традиції та прикмети свята

​В цей день повсюдно худобу для плодючості підгодовували пічним хлібом.

Народне свято Феодосія Колосяниця відзначається 11 червня 2019 року (дата за старим стилем — 29 травня). В цей день віруючі православної церкви вшановують пам'ять преподобної мучениці Феодосії Константинопольської, діви, інформує Ukr.Media.
Назву «Колосяниця» свято отримало за те, що з цього дня починає колоситися жито. Якщо це сталося, значить, прийшов термін для посіву гречки. Звідси ще одна назва дня — «Гречишниця».
Історія
Феодосія народилася в Константинополі в VIII столітті. Вона була єдиною дитиною в сім'ї. Довгі роки подружжя просило Бога послати їм немовля. Одного разу перед майбутньою матір'ю постала свята Анастасія і сказала, що молитви почуті. Вона витерла сльози з обличчя жінки і напророкувала їй швидку вагітність.
В 7 років Феодосія залишилася без батька. Мати віддала її в жіночий монастир святої мучениці Анастасії. Через 3 роки не стало й матері. Досягнувши повноліття, Феодосія віддала весь спадок монастирю, залишила лише частину грошей, золота та срібла. З них золотих справ майстер зробив три ікони, а іконописець три образи Христа, Богоматері і мучениці Анастасії.


Коли правитель Лев Ісавр наказав знищити всі священні зображення, Феодосія однією з перших стала на їх захист. Зі своїми сестрами з монастиря вона зіштовхнула драбину з солдатом, який хотів зняти образ Спасителя, який висів понад 400 років над «мідними» воротами міста.
За наказом розгніваного Лева інокинь стратили. Феодосію піддали жорстокому катуванню — протягом семи днів вона отримала 700 ударів палицею. На 8-й день стражники погнали її по місту, продовжуючи бити. Один із них пошкодував мученицю і сильно вдарив по голові, від чого Феодосія відразу ж померла.
Традиції та обряди
Феодосію Колосяницю за невдачі порівнюють з усіма понеділками в році, разом узятими.
В це народне свято люди починають підгодовувати домашніх тварин печеними коржами з начинкою (сочнями) і бубликами з хліба. Згідно з народними повір'ями, такі частування підвищують плодючість у худоби.
В цей день не можна стрибати і скакати, щоб не потривожити землю. Інакше може трапитися біда.
Прикмети
  • День видався спекотним, значить, грибів мало вилізе.
  • Дощовий день — до багатого врожаю жита.
  • Заколосився хліб — білий гриб з'явився.
ІНШІ НОВИНИ
{related-news}

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер: