Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Без нього не випустять: Вже з 1 червня на кордоні України вимагатимуть новий документ


Без нього не випустять: Вже з 1 червня на кордоні України вимагатимуть новий документ

З 1 червня в Україні змінюють правила перевезення домашніх тварин за межі країни

Про це повідомляє прес-центр Держпродспоживслужби України.
"До відома власників домашніх тварин (кішок, собак): змінено правила супроводу домашніх тварин з ветеринарно-санітарним паспортом”, – йдеться у повідомленні.

Так, тепер це можна буде зробити, маючи ветеринарно-санітарний паспорт на домашнього вихованця встановленого зразка.

У Держпродспоживслужбі посилаються на наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 1 серпня 2014 року № 288, зареєстрований в Мін’юсті 03.10.2014 за № 1202/25979.

Згідно з документом, було змінено правила щодо заповнення, зберігання, списанню ветеринарних документів та вимоги до їх обліку, зокрема, що стосується визначення єдиної форми бланка ветеринарно-санітарного паспорта на домашніх собак і кішок.

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1) клінічний огляд тварини;


2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Як зазначається, видача ветеринарного паспорта на домашню тварину передбачена Законом України "Про ветеринарну медицину”.

Цю послугу надають Держпродспоживслужба, органи і установи, що належать до сфери її управління. Розмір адміністративної плати за надання документа затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641. Вартість оформлення документа складає 51 грн. 29 коп.

Зараз Держпродспоживслужба вживає заходів щодо припинення видачі ветеринарно-санітарних паспортів для домашніх тварин невстановленої форми.

Крім того, уточнюється, що право надання такої держпослуги мають тільки державні установи ветеринарної медицини – державні лікарні ветеринарної медицини району, міста, області.

Також існують підстави, щоб відмовити у видачі ветеринарно-санітарного паспорта. Такі положення визначені ч. 7 ст. 32 Закону України "Про ветеринарну медицину” і передбачають:

1) недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті);

2) неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

3) відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантин, відповідних досліджень та / або експертного висновку.

Відзначимо, що зразок ветеринарного паспорта опублікований на сайті Верховної Ради України.
ІНШІ НОВИНИ
{related-news}

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер: