Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Медики розповіли, як швидше зупинити гикавку


Кому-то гикавка здається лише тимчасової труднощами, однак є багато людей, для яких цей стан – це справжня проблема. Коли людина починає гикати, йому намагаються допомогти, пропонувати йому затримати дихання або випити води. Але які "народні" способи перемогти гикавку мають наукове підкріплення?

За даними BBC Future, більшість таких способів не мають підтвердження у вигляді наукових даних. Але при цьому самі представники науки зазначають: часто механізми народних методів боротьби з гикавкою засновані на знанні людської фізіології і є не просто вигадкою. Чому нерідко пропоновані методи дійсно спрацьовують, передає Ukr.Media.

«Гикавка - це наслідок спазму діафрагми, що викликає приплив повітря в легені, що, в свою чергу, обумовлює різке змикання голосових зв'язок. Існує більше ста причин гикавки, в основній масі нешкідливих», - розповіли фахівці.

За їх словами, до гикавці можуть призводити сміх, зловживання алкоголем, манера квапливо є, питво газованих напоїв. Гикавка може виникнути сама без будь-якого приводу. В деяких випадках її викликають прийом ліків, наприклад, знеболюючих, стероїдних препаратів.

Багато способів перемогти гикавку спрямовані на підвищення рівня вуглекислого газу в крові, послабляє спазм діафрагми. Зокрема, можна затримати дихання, дихати через скручену папір.

Інший метод побороти гикавку зводиться до впливу на блукаючий нерв, що відповідає за узгодженість механізмів дихання і ковтання. У цьому випадку допомагає випити води, пожувати лимон, потримати в роті подрібнений лід. Є радикальний спосіб, запропонований професором медичного факультету Університету Теннессі (США) Він полягає в тому, щоб масажувати пальцями пряму кишку.

Можна впоратися з гикавкою, якщо підняти коліна до грудей, при цьому нахилитися вперед. Також в деяких випадках допомагає цукор.

Подібні методи, як пояснюють учені, засновані на принципі відвернення, при якому увага пацієнта зміщується на яку-небудь несподівану подія. Цим принципом користуються при знеболюванні.
ІНШІ НОВИНИ
{related-news}

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер: