Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Як фізичні навантаження впливають на ваш мозок: 5 фактів

​​​​

Мозок не м’яз, але теж відмінно піддається тренуванню. Та ми не про судоку та шахи, а про фізичне навантаження.
Фізичні вправи корисні для здоров’я людини. Це твердження відоме всім. Але ми навіть не уявляємо собі, наскільки спорт і фізичні вправи можуть впливати на мозок людини.

Спортивні заняття позитивно впливають на мозок людини, покращуючи його працездатність в рази.
1. Поліпшується пам’ять
Дослідники Університету Британської Колумбії з’ясували, що регулярні аеробні навантаження збільшують обсяг гіпокампа. Цей відділ мозку відповідає за запам’ятовування текстової інформації: там засвоюється новий матеріал і переходить з короткостроковій в довгострокову пам’ять. Обсяг префронтальної і медіальної скроневої кори (теж відповідають за мислення і пам’ять) значно збільшується вже через півроку регулярних тренувань.

— Силовий тренінг позитивно впливає на відділи головного мозку, відповідальні за виконавчу пам’ять. Функціональні тренування, в яких задіяна робота очей і рук як сенсорів, де проводиться аналіз відстані, розвивають оперативну пам’ять — вона відсіває непотрібну інформацію і дозволяє виділити пріоритетні завдання. Це те, що допомагає концентруватися в повсякденному житті.

2. Мозок «молодшає»
Відоме дослідження канадського вченого Терези Лю-Амброз показало, що силові тренування допомагають поліпшити якість життя літніх людей з помірними когнітивними порушеннями. За півроку тренувань у контрольної групи жінок підвищилися показники уваги, навичок вирішення проблем і прийняття рішень. Заняття спортом дозволили пенсіонерам повернутися до незалежного життя.

— Я знаю про такі факти: через півроку тренувань люди 60-80 років змогли самі дістатися до спортзалу. А жінка, яка раніше не могла заповнити бухгалтерську декларацію, влаштувалася на роботу і повернулася до нормального життя.

3. Поліпшується концентрація
Якщо дитина постійно відволікається на уроках, віддайте її в спортивну секцію. Завдяки експерименту зі школярами 10-13 років голландські вчені довели: спорт підвищує концентрацію. Діти, які робили 20-хвилинні перерви на аеробні вправи між уроками, показали кращі результати в тестах на увагу, ніж їх однолітки, які просиділи над книжками весь ранок без перерви. Дорослі, чия професія пов’язана з високим рівнем концентрації, теж використовують спорт, щоб поліпшити увагу.

4. Знижується рівень стресу
Про ендорфін, який виробляється під час тривалих фізичних навантажень («ейфорія бігуна»), написано і сказано стільки, що багато хто усвідомлено ходять знімати стрес в спортзал. Можна не тільки скидати напругу на тренуванні, але і навчити тіло не реагувати на стрес-фактори й не входити в стан «бий або біжи». Допоможе йога. Контроль над диханням, робота з хребтом, вдумливе напруга і розслаблення м’язів, баланс — все це вчить керувати тілом і емоціями.

— Фізичні навантаження відмінно тренують стресостійкість. Негативна інформація із зовнішнього світу більше не буде сприйматися як чергова гирка, повішена на шию, як тяжкість, яку ви несете. Робота з частиною головного мозку, відповідальною за емоції, дозволить вам більш виважено та усвідомлено підходити до поставлених завдань.

5. Підвищується рівень інтелекту
Сучасні дослідження розвінчують міф про те, що спортсмени швидше сильні, ніж розумні. Збільшення обсягу гіпокампуса створює нові нейрони в головному мозку. Вони не просто збільшують обсяг пам’яті, але й створюють нові зв’язки, підвищують рівень інтелекту. Механізми поки до кінця не вивчені, але є досліди на мишах — їх результати підтвердили, що спорт робить тварин розумнішими.

Джерело: The challenger
0

ІНШІ НОВИНИ
{related-news}

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода в Іршаві

вологість:

тиск:

вітер: